Kovács Izabella 2014-ben vált ÉLTETŐ Balaton-felvidék védjegyessé, elsők között jelentkezett a termékeivel Termékkatalógusba
Miért volt számodra fontos, hogy bekerülj az ÉLTETŐ Termékkatalógusba?
Az ÉLTETŐ Termékkatalógusban való megjelenést nagyon jó reklám lehetőségnek tartom. Az, hogy a védjegyeseket tömöríti, nagyon jó, nekem pedig igazán nagy dicsőség, hogy védjegyes vagyok. Én nem járok piacra, az értékesítés nem erősségem. Így alapvetően nehezebben kerülnék oda egy-egy új kereskedőhöz, fogyasztóhoz a szörpökkel. Mind a védjegyesség, mind ezek a jól szervezett, közös megjelenési lehetőségek újabb helyekre juttatnak el engem is anélkül, hogy nekem minden egyes helyen önállóan kellene megjelennem, reprezentálnom. Azzal, hogy ebben a csak védjegyesekkel teli katalógusban jelenek meg, az én termékeim iránt is nagyobb a bizalom.
Szeretnél még más termékeket is a katalógusba tenni?
Egyenlőre nem. Jelenleg 4 termékem van a katalógusban, ezek azok, amelyekből van olyan mennyiség, hogy megéri katalógusba tenni őket. Ez is kisebb léptékű ugyan, de a piaci értékesítés kiváltására ez a megjelenés így alkalmas. A kisebb mennyiségű szörpöket nem teszem katalógusba, mert azok háztól elmennek.
Mikor kezdtél el termelni?
2013-ban kezdtem el szörpöket készíteni, először csak kedvtelésből a család, baráti társaság részére.
Sokan közülük biztattak, hogy értékesítésre is készítsek, mert biztos keresettek lennének. A legnagyobb támaszom ebben a férjem, Magyar Tamás volt. Az első kezdeti lépések az ő kapcsolatrendszerén keresztül jöttek. Az elején kicsit kétkedtem ebben a lehetőségben, nem is gondoltam, hogy ez fog ebből kisülni. Nagyon örülök, hogy annak idején végül volt bátorságom belefogni ebbe a kis léptékű termelésbe.
Hogy váltál védjegyessé?
Egy baráti társaságban a saját szörpöt ajándékoztam szülinapra, ahol Oszkai Réka is ott volt. Ő kérdezte, hogy honnan vettem a szörpöt. Én mondtam nagy szerényen, hogy én csinálgatom. Szó, szót követett, hiszen ő az ÉLTETŐ-nél dolgozott és akkor volt éppen egy védjegyezési időszak náluk. Féltem, hogy meg fogok-e tudni felelni ennek a kihívásnak, de ugyanakkor nagyon jó lehetőségnek tartottam a Vidék Minősége – Éltető Balaton-felvidék védjegyesek közé való becsatlakozást. Azóta is csak jókat mondhatok róla. Nagyon sok lehetőséget adott, innentől kezdve tudtam a termelést és az értékesítést is növelni.
Hogy látod, miben segített a védjegyessé válás?
Elsőként az értékesítésben, a kapcsolatrendszer bővítése, kialakítása és fenntartása által.
Több vevőm mondta, hogy az ÉLTETŐ különböző honlapjain talált rám, leginkább a védjegyesen, a www.eltetovedjegy.hu oldalon. A saját honlapom kevésbé jó arra, hogy rám találjanak. Erre sokkal hasznosabbnak bizonyul ez a gyűjtő jellegű, védjegyes honlap. A vásárlók közül soknak az is fontos, hogy védjegyesek a szörpjeim, van, aki kimondottan így keres rá a termékekre a neten. Ez egy kuriózum.
Hol értékesíted a szörpjeidet?
Több helyen értékesítem a szörpjeimet, de a legtöbbet szintén védjegyeseknél. Sümegen a Hotel Kapitányban, Balatonakaliban a FÉK Üzletházban és Örvényesen a nyári szezonban a Rozé Teraszon, de a sümegi Kamilla Kézműves boltban is megtalálhatók a termékeim. A nyári szezonban a Rozé Teraszt emelném ki, mert Szabó Valentinen mindig láttam, hogy neki különösen a szívügye, nagyon jól ajánlja a védjegyes termékeket, hihetetlenül aktív és nagyon kedvesen képviseli a védjegyeseket.
Merrefelé szeretnél még fejleszteni?
A mennyiséget nem szeretném sokszorosára, de akár a duplájára sem növelni, de a feldolgozási, raktározási területen még szükség lenne a fejlesztésre, új épületrész kialakítására, hogy ne a saját életterünkből vegye el a tereket a kistermelői tevékenység.