Sipos Ferenc interjú

Sipos Ferenc, Tótvázsony polgármestere: „2015 szinte megismételhetetlen lesz, nagyon jól indult az új testület öt éves ciklusa”

Milyen jelentős eredményeitek voltak 2015-ben?

2015-ben nagyon sok fejlesztést sikerült megvalósítanunk. Nyertünk a falubusz pályázaton, amelynek keretében egy új 9 személyes kisbuszt vásároltunk, és a Polgárőrségünk ugyanebben a körben egy Suzuki Vitara terepjárót tudott venni. Több mint 20 millió Ft-ot nyertünk a helyi konyha felújítására, ami az iskolai, az óvodai és a szociális étkezést biztosítja a településen. Közel 200 millió Ft-ot nyertünk kerékpárút megvalósítására, aminek keretében Nemesvámos és Tótvázsony között kiépítésre került egy kerékpáros és vegyes forgalmi út (Nemesvámos is nyert erre a projektre 200 millió Ft-ot), így a Veszprémből induló kerékpárút már eléri Tótvázsonyt is. 70 millió FT-ot nyertünk a helyi iskola külső, energetikai felújítására. Elindítottuk a települési közvilágítás korszerűsítését, amely 2016 elején valósult meg. 17 millió Ft-ot nyertünk az iskolai tornaterem felújítására. Mondhatnánk, hogy ez az évünk szinte megismételhetetlen lesz, nagyon jól indult az új testület öt éves ciklusa.

Milyen települési terveitek vannak a 2016-os első felére?

A pályázatok előkészítése zajlik. Célunk, hogy feltérképezzük a még szükséges fejlesztési pontokat, és előkészítsük a pályázatok beadását. Persze a pályázatokon kívül is vannak fejlesztési célok, folyamatosan
megújítjuk a település járdáit, az elmúlt években már több száz métert sikerült felújítanunk, idén is folytatjuk ezt a munkát. Szeretnénk rendezni az önkormányzati ingatlanokat, az elmúlt évek során ezekre kevésbé lett odafigyelve, jó lenne, ha hasznosítani tudnánk őket.

Milyen turisztikai terveitek vannak 2016-ra?

Már régóta tervezzük a kijelölt GPS-es útvonalak kitáblázását, rendbe tételét. Tótvázsony nem kifejezetten turisztikai célpont, de az új kerékpárút hatására, már most is látjuk, hogy megnő a településen átmenő kerékpárforgalom, talán a kerékpárosoknak is érdemes lenne pihenők, vízvételi lehetőség biztosítása, illetve a helyi szolgáltatók bemutatása.

Indultok-e pályázatokon, és ha igen, milyen jellegűeken?

Több pályázaton is indulunk TOP-os év vidékfejlesztési pályázatokon is. Főbb céljaink: orvosi rendelő felújítás, csapadékvíz elvezető rendszerek fejlesztése, óvoda bővítés, az intézményekre napelem elhelyezés, egyéb önkormányzati épületek külső felújítása, GPS túraútvonalak kitáblázása,