Részt vettünk a KÖVET Egyesület XXIII. Konferenciáján

2015. szeptember 25-én az ENSZ fennállásának 70. évfordulója alkalmából rendezett csúcstalálkozón fogadták el a Világunk átalakítása: a fenntartható fejlődés 2030-ig szóló programját (röviden Világunk – 2030 program). A program tartalmazza azt a 17 Fenntartható Fejlődési Célt (Sustainable Development Goals – SDG) és célpontokat, amely minden ENSZ tagállam részére egyetemes érvényű és irányt mutat a fejlesztések, célkitűzések és feladatok tekintetében. Az iránymutatás a társadalom egészére kiterjed: az államokra, a városokra, közösségekre, szervezetekre és a vállalatokra is.

Mi a jelentősége a Fenntartható Fejlődési Céloknak és kire nézve fogalmaz meg célkitűzéseket? Megvalósíthatók ezek a célok? Mi az állam, a társadalmi szervezetek és a vállalatok felelőssége a célok teljesülésében? Hogyan tudja egy Magyarországon működő vállalat beépíteni a célkitűzéseket a stratégiájába és mindennapi működésébe? Miért éri meg felelősen működni? Vannak már jó példák, konkrét eredmények?

A két napos rendezvényen különböző szervezetek és vállalkozások bevonásával ezen a kérdések megvitatására került sor.

A „Települések és a közösségek szerepe az SDG megvalósításában” című műhelymunkán mi is részt vehettünk és elmondhattunk a témával kapcsolatos véleményünket elsősorban a 12 célt, azaz a Felelős termelés és fogyasztás kérdéskörét érintően.

Mindenki figyelmébe ajánljuk az ENSZ által megfogalmazott 17 Fenntartható Fejlődési Célt, mely itt letölthető.