A hálózatosodásban és az együttműködésben rejlő erő hozzáadott értéke…
A tegnapi napon aktív résztvevőként bizonyosodhattunk meg arról, hogy a hálózatosodásban rejlő különleges erő hogyan képes elősegíteni a helyi szerepvállalást a „Fókuszban a helyi 2…” címmel megtartásra került rendezvényen, melynek főszervezője a Magyar Vidék Minősége Egyesület (tagszervezetei az Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület, A BAKONYÉRT Vidékfejlesztési Akciócsoport Egyesület, és az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület), társzervezői a NAK, a Kislépték Egyesület és a Vidék és Térségfejlesztési Támogató Egység (VTE). Az eseményen a MATE, valamint az Agrárminisztérium is képviseltette magát számos helyi akciócsoport mellett.
Az esemény célja, hogy a tavaly novemberben a LEADER HACS-ok és szakmai partnereik által elindított párbeszédet folytassuk és konkrét, együttműködésben megvalósítható akciókat fogalmazzunk meg. Fieszl Csaba Vidék és Térségfejlesztési Támogató Egység (VTE) vezető és Márta Attila Magyar Vidék Minősége Egyesület elnök köszöntő szavait követte a szakmai munka. Páliné Keller Csilla rövid, az előző alkalomra való visszatekintő bevezetőjét követően Kasper Judit ismertette a nap módszertanát, amely a korábban meghatározott 4 témakörben igyekezett a megjelenteket szakmai párbeszédre sarkallni: hálózatosodás, tudásátadás, piacterek és marketing témakörökben.
A csoportmunkák során pontosításra kerültek a célok és megfogalmazásra került több kiváló, a partnerek forrásainak összeadásával megvalósítható akcióterv is.
A délutáni blokk indító előadását Nagy Attila főosztályvezető úr tartotta meg a készülő LEADER nemzetközi és térségek közötti együttműködések c. felhívásról. Említést tett arról is, hogy az Okos Falu felhívás központi döntés alapján a LEADER intézkedésekhez fog kapcsolódni. A felhívás keretfeltételeinek ismertetése után world café formában született meg a tervezett felhívás véleményezése, amelyet a Magyar Vidék Minősége Egyesület fog eljuttatni az Irányító Hatóság részére.
Mi lesz a következő lépés? Az akciótervek megvalósítása, illetve az együttműködések tématerülethez kapcsolódóan egy konferencia megtartása, amelyhez a Vidék és Térségfejlesztési Támogató Egység (VTE) és a NAK-kal kötött együttműködési megállapodás biztos partneri hátteret biztosít számunkra.
Forrás: Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület